Strona główna » Ciekawostki
Kontakt
  • MonaCo II Dominik Grabiec
    NIP: 5242866094

  • E-mail:sklep@monaco.net.pl
  • Telefon519-137-833
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Ciekawostki

Historia Kart

Karty do gry towarzyszą człowiekowi od wielu pokoleń. Pierwsze karty powstały w Chinach na przełomie VII a VIII wieku. Nie były jednak tak cienkie, elastyczne i wygodne. Były one tworzone zazwyczaj z kości słoniowej. Dopiero gdy w XII wieku został wynaleziony papier, karty zaczęto tworzyć z innego materiału, jednak dalej były one grube. Z czasem gdy rozwijała się technologia, karty zaczynały nabierać teraźniejszy kształt.
Po jakimś czasie karty nie były znane tylko w Chinach, lecz na całym świecie. Tak jak dotychczasowe karty posiadały one cztery różne kolory, były to:
-monety
-puchary
-miecze
-patyki
Symbole te, choć mogą się dla nas wydawać bez znaczenia, w Średniowieczu miały swoją symbolikę. Świadczyły o miłości, oddaniu czy bogactwie. Egipska talia posiadała 52 karty liczby od 1 do 10 w czterech różnych kolorach, tak samo jak i trzy różne figury. Nie były to jednak teraźniejsze damy czy walety a zastępca króla i  dowódca.
Gdy karty trafiły do Europy, zaczęto używać różnych oznaczeń. Tematyką kart we Wschodniej Europie były zwierzęta, instrumenty muzycznych, posiadały też motywy wojenne często były na nich bronie takie jak: mieczy, włóczni i halabardy. Motywy, które są do dzisiaj( tref,karo, pik i kier) zostały wynalezione przez Francuzów. Francuskie karty przedstawiały postacie historyczne a także mitologiczne.

alt
Rodzaje gier karcianych
Kto nie grał kiedyś w karty? No właśnie, w karty grają wszyscy, poczynając od młodych dzieci, po nastolatków czy dorosłych. Rodzai gier jest wiele najbardziej znane są jednak takie gry jak:
-wojna (grana zazwyczaj przez najmłodszych)
-Makao
-Remik
-Poker
-Brydż 
-Tysiąc
-Limit Texas Hold'em
-nastolatkowie grają również w kenta, kuku czy w oszusta
Karty często są wykorzystywane przez iluzjonistów, Potrafią oni zrobić wiele niesamowitych sztuczek które fascynują odbiorcę. Rodzai sztuczek jest wiele, każdy znajdzie coś dla siebie. Tak samo jak i sztuczek wiele jest rodzai kart tworzonych miedzy innymi przez firmę Bicycle wraz ze współpracą z Ellusionist. Dzięki wyglądowi kart, sztuczki są jeszcze bardziej niesamowite. Wahamy się czy podołamy nauce sztuczek, które nam się podobają,  jednak z pomocą internetu i Youtube w szybki i łatwy sposób można się ich nauczyć. 

Przejdź do strony głównej